Zastosowanie kominków akumulacyjnych

Kominek to tylko bardzo specyficzna dekoracja nadająca się do konkretnych wnętrz? Nic bardziej mylnego Przecież zawsze konstrukcja takiego kominka Jest tak przygotowana, aby rzeczywiście w jego wnętrzu mógł palić się ogień o naprawdę wysokiej temperaturze, ponieważ to on jest konieczny do ogrzewania pomieszczeń. Kominki akumulacyjne mają jednak jeszcze inne zadania.

Jak wygląda montaż kominka akumulacyjnego?

kominek akumulacyjny III generacjiPodstawowe elementy takie jak chociażby części paleniska wykonane z żeliwa lub innego materiału fachowcy montują w podobny sposób w każdym egzemplarzu. Rozmiary tego paleniska podobnie jak całego kominka mogą być różne, bo dużo zależy od tego, jaką powierzchnię będzie miał on ogrzać. Źródła ciepła, które ogrzewa, wcale nie stanowi tylko sam ogień, bo jest ono zbierane przez specjalne elementy wypełnione szamotem lub innymi materiałami, które również stopniowo będą to ciepło uwalniały. Kominek akumulacyjny III generacji ma we wnętrzu tych właśnie elementów odpowiednio rozprowadzone kanały, dzięki którym dosłownie całe ciepło z ognia palącego się w środku może być doskonale wykorzystane. Nawet dym jest bowiem przez instalację wyprowadzony w taki sposób, aby w momencie, kiedy dociera na zewnątrz, był już absolutnie wystudzony. To zdecydowanie podnosi opłacalność tworzenia takich konstrukcji i zmniejsza zużycie opału. Procedura montażu, choć jest skomplikowana, wcale nie trwa długo, bo wszystko robią fachowcy.

Dzięki kominkom akumulacyjnym poprawiamy wygląd pomieszczeń i oszczędzamy miejsce, bo nie są tam konieczne żadne inne systemy grzewcze. Zwłaszcza że na zewnętrzne elementy kominka mogą być założone dodatkowe elementy dekoracyjne, które swobodnie przetrwają w tak ekstremalnych warunkach wynikających z wysokiej temperatury przez długi czas.