Zastosowanie elektryzatora sieciowego

Elektryzator sieciowy swoje zastosowanie odnajduje w miejscach gdzie konieczne jest zabezpieczenie terenu przed działaniami oraz atakami dzikich zwierząt. Służą one zatem najczęściej do ochrony upraw, ale również sprawdzają się w przypadku budowy ogrodzeń wyznaczających teren dla bydła czy innych zwierząt hodowlanych.

Czym się kierować podczas wyboru elektryzatora sieciowego?

elektryzator sieciowyWybierając elektryzator sieciowy powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest rodzaj zasilania. Wśród dostępnych rodzajów elektryzatorów możemy wyróżnić zasilanie sieciowe, akumulatorowe oraz bateryjne. Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem będzie wybór sieciowego elektryzatora. Koszty jego eksploatacji są bowiem znacznie niższe od akumulatorowego czy bateryjnego posiadających taką samą moc.  Ponadto decydując się na zasilanie bateryjne należy pamiętać o regularnej wymianie baterii, z kolei w przypadku akumulatorowego ważne jest regularne jego ładowanie. Zasilanie akumulatorowe ma jednak znaczącą przewagę nad sieciowym, kiedy ogrodzenie znajduje się poza obszarem naszych zabudowań tzn. na łąkach oraz polach, w przypadku których nie ma dostępu do sieci. Innym istotnym parametrem, który ma znaczenie podczas wyboru elektryzatora jest długość ogrodzenia, a także rodzaj terenu na który zostanie ono wzniesione. W przypadku dłuższych ogrodzeń powinniśmy wybierać elektryzatory o większej mocy. Także w przypadku stosowania elektryzatora w trudniejszych warunkach, gdzie mamy do czynienia z mocniejszym porostem roślin należy zdecydować się na mocniejsze urządzenie.

Wybór elektryzatora powinien być również determinowany gatunkiem oraz rasą zwierząt, przed którymi ogrodzenie ma chronić. Jak łatwo się domyślić w przypadku dużych zwierząt o grubej skórze konieczne jest zastosowanie elektryzatora o większej energii impulsu.