Zabiegi estetyczne u dentysty

Każdy z nas co jakiś czas lub cyklicznie przychodzi na umówione wizyty do dentysty, stomatologa, czy ortodonty. Wiele osób walczy z krzywym zgryzem, stanami zapalnymi, czy po prostu dba o prawidłową higienę jamy ustnej. Warto, przy najmniejszym dyskomforcie iść na wizytę kontrolną aby nie dopuszczać do rozwoju stanów zapalnych. Zdrowe i piękne zęby, są naszą wizytówką.

Czy zabieg wybielania uzębienia jest bezpieczny?

wybielanie zębówOdpowiedź jest oczywista. Obecne metody, które umożliwiają znaczne rozjaśnienie zębów są rekomendowane nawet osobom z nadwrażliwością. O ile pacjent nie ma żadnych stanów zapalnych, wybielać zęby można w seriach. Najpopularniejszymi metodami rozjaśniającymi uzębienie jest metoda nakładkowa, oraz technika wykorzystująca promienie uv. Obecnie nakładki są częściej stosowane, ponieważ raz wykonany wycisk, można wykorzystywać przy wielokrotnych zabiegach rozjaśniających. Wybielanie zębów, jest bardzo modne i bezpieczne. Osoby, które narzekają na wrażliwość kości, mogą odczuwać lekki dyskomfort w czasie wybielania zębów. Ważne jest aby stosować się do zaleceń po zabiegach. Nie należy stosować diety “kolorowej”. Osoby, które wybielają zęby, powinny przez wyznaczony czas spożywać “ białe” produkty. Pozwoli to uniknąć przebarwień związanych ze spożywaniem np. soku z buraka. Efekt końcowy, warty jest kilku poświęceń.

Zabieg, który wpływa na zwiększenie estetyki i znacząco rozjaśnia nasze zęby, powinien  być wykonywany w serii. Warto przed wybielaniem zdecydować się na dokładną higienizację. Pozbycie się osadu nazębnego, spowoduje lepszy efekt w późniejszym wybielaniu zębów. Na szczęście zabiegi estetyczne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto z nich systematycznie korzystać, dla podtrzymywania zdrowego wyglądu naszych zębów.