Wykorzystanie rozrzutników

Maszyny takie są wykorzystywane do równomiernego rozrzucania obornika, kompostu, czy torfu. Mogą to być np. przyczepy samo rozładunkowe – czyli takie, które samoczynnie rozrzucają obornik po polu oraz mogą jednocześnie transportować płody rolne, czy inne materiały po gospodarstwie, czy nawet na drogach publicznych.

Obornik jest najlepszym produktem na nawóz pod rośliny

rozrzutniki do obornikaStosowanie różnego rodzaju oborników byłoby kłopotliwe, gdyby nie maszyny ułatwiające pracę rolnikowi. Takie maszyny to rozrzutniki do obornika stosowane wszędzie tam, gdzie jest potrzeba szybkiego i równomiernego rozrzucenia nawozu naturalnego na pole rolne. Najczęściej skrzynie ładunkowe takich rozrzutników są wykonane z blachy falistej. Poza tym mają one zamontowane podnośniki podłogowe, które są np. łańcuchowo – listwowe. Pojemności skrzyń na takich rozrzutnikach są różne. Jednorazowo zabierają one nawet kilka ton nawozu, przy czym rozrzucenie takiego nawozu wiąże się jedynie z uruchomieniem mechanizmu rozrzucającego i może to wykonać jeden człowiek. Gdyby trzeba było te kilka ton rozrzucić ręcznie, jeden człowiek zapewne niewiele by zdziałał, lub musiałby pracować kilka dni. Rozrzutniki do różnego rodzaju nawozów to doskonale zaprojektowane urządzenia, które swoją praca odciążają człowieka i sprawiają, że praca w polu przebiega szybko i bez zbędnego zmęczenia. Rozrzutniki mogą być jednoosiowe oraz dwuosiowe. Ilość osi determinuje ładowność samego rozrzutnika i decyduje o jego cenie.

Posiadając wiele areałów i uprawiając tę ziemię różnymi płodami rolnymi, warto zainwestować i zakupić taki rozrzutnik. Przyśpieszy on naszą pracę, wykona ją dokładniej, niż zrobiłby to człowiek ręcznie oraz sprawi, że zmęczenie przy rolnych pracach nie będzie już takie częste.