Wanienki dla niemowlaków

Część świeżo upieczonych rodziców obawia się pielęgnacji, a szczególnie kąpieli małego dziecka, bo wygląda ono na bardzo delikatne i kruche. Pierwsza kąpiel z pewnością jest stresującym przeżyciem, ale każda kolejna będzie łatwiejsza.

Jak wyglądają wanienki anatomiczne dla niemowląt?

wanienka anatomicznaPo narodzinach, matka z dzieckiem zostaje w szpitalu jeszcze przez kilka dni. Najczęściej pierwsza kąpiel noworodka odbywa się w warunkach szpitalnych i jest wykonana przez położną, lub pielęgniarki. Po wyjściu ze szpitala mama już nie ma takiej pomocy i musi wykąpać maluszka sama, lub z tatą. Aby przebiegła ona szybko i sprawnie, potrzebna jest wanienka anatomiczna, którą kupimy w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Jest to wanna wykonana z plastiku o wymiarach około sto centymetrów na pięćdziesiąt. Oczywiście znajdziemy też mniejsze rozmiary, bo dzieci w pierwszych miesiącach są bardzo małe. Możemy kupić zwykłą wanienkę, albo z anatomicznym wkładem, lub dnem. Są to modele posiadające specjalny profil, który idealnie pasuje do kształtu dziecka. Możemy bezpiecznie maluszka położyć w wanience, bez obawy, że coś mu się stanie. Dno takiej wanienki jest poryte małymi paseczkami z gumy, albo całe jest gumowe, aby maluch się nie ślizgał. Wanienka z wkładem anatomicznym może nam posłużyć na dłużej, bo kiedy dziecko urośnie i zacznie samodzielnie siedzieć, to możemy je bezpośrednio wkładać do wanienki bez obawy, że coś mu się stanie. Jednak w pierwszych miesiącach życia taka wanna jest bardzo przydatna.

Wanienki są dostępne w przeróżnych kolorach dla chłopców i dziewczynek. Jeżeli chcemy dziecko kąpać w pokoju, to do wanienki możemy dokupić specjalny stelaż, na którym ją stawiamy i możemy jej wysokość dopasować do naszego wzrostu żeby się nie schylać.