Udałam się do tłumacza rosyjskiego

Przeprowadzając generalne porządki w moim starym domu miałam na prawdę sporo zajęć. Kupiłam go dziesięć lat temu i przeprowadziłam remont. Jednak dopiero teraz gdy zaczęłam jeszcze raz przeglądać strych zauważyłam, że na poddaszu jest obluzowana cegła.

Tłumaczenie starego listu 

biuro tłumaczeń rosyjskiGdy chciałam ją zobaczyć z bliska okazało się, że wypadła. Tam znajdowała się dziura. Od razu przyniosłam rzeczy do sprzątania, ponieważ znowu zrobiło się pełno kurzu. Podczas mojego porządnego oczyszczania szczeliny okazało się tam jest jakaś buteleczka. Gdy ją odkręciłam zauważyłam stary list. Byłam w wielkim szoku, ponieważ nie spodziewałam się czegoś takiego w moim domu. Po bliższym przyjrzeniu uznałam, że ma wiele lat i jest napisany w języku rosyjskim. Moja ciekawość wygrała i uznałam, że koniecznie muszę go przetłumaczyć. W tym celu znalazłam biuro tłumaczeń rosyjski w moim mieście. Nie chciałam korzystać z komputerowych programów, ponieważ im nie ufałam. Na dodatek doskonale wiedziałam, że taka metoda może być na prawdę nie dokładna. Na szczęście tłumacz od razu przyjął moje zlecenie. Podejrzewałam, że sam był ciekawy zawartości mojego starego listu. Po jednym dniu dostałam od niego telefon. Na spotkaniu powiedział mi, że pochodzi on z okresu drugiej wojny światowej i jest cennym znaleziskiem muzealnym, który idealnie się zachował przez wiele lat. Na dodatek po pokazaniu tłumaczenia dowiedziałam się, że to list miłosny do ukochanej, która miała go znaleźć.

Niestety nigdy do tego nie doszło. Wraz z tłumaczem pojechałam do okolicznego muzeum aby przekazać im nowy zabytek. Właściciel nie zwykle się ucieszył, ponieważ znalezisko było w świetnym stanie, a jego treść była nie zwykle prywatna. Tłumacz zgodził się wykonać lepsze tłumaczenie w większym formacie na potrzeby muzeum.