Najczęstsze schorzenia występujące w układzie nerwowym

 

Zabiegi neurochirurgiczne zawsze wiążą się z dużym ryzykiem dla pacjenta, ale z drugiej strony są jedyną szansą na normalne życia. Schorzenia układu nerwowego powodują najczęściej bardzo duży ból – zwłaszcza jeśli są to schorzenia w obrębie kręgosłupa czy mózgu.

Operowanie wodogłowia, dyskopatii, nowotworów i innych schorzeń neurologicznych

polecana neurochirurgia wbydgoszczyTaka przepuklina krążka międzykręgowego może doprowadzić nawet do przykucia człowieka do łóżka. Dlatego nie należy lekceważyć bólów nerwowych, ale jak najszybciej udać się do gabinetu neurologa, który może skierować pacjenta do kliniki, w której przeprowadzane są zabiegi neurochirurgiczne. Jest wiele chorób, które wymagają leczenia neurochirurgicznego. Wśród tych chorób na uwagę zasługuje wodogłowie. Jest to choroba wrodzona, stwierdzana u dzieci po porodzie, w czasie której dochodzi do gromadzenia płynu w obrębie jamy czaszki. Płyn musi zostać usunięty, bo prowadzi on do zniekształcenia struktur kostnych. Taka polecana neurochirurgia w bydgoszczy na pewno zajmie się tego typu problemem. Poza tym neurochirurg wykonuje operacje, które mają na celu obniżenia ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe wywołuje ogromny ból i uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Często zdarzają się również urazy mózgu, rdzenia, kręgosłupa. Takie urazy powstają zazwyczaj po wypadkach komunikacyjnych. Wtedy trzeba reagować szybko i konieczne jest natychmiastowe wykonanie operacji neurochirurgicznej.

W obrębie układu nerwowego pojawiają się też różne nowotwory, które można leczyć operacyjnie. Mogą to być np. naczyniaki w obrębie mózgu, ale też nowotwory rdzenia kręgowego. Operowane są także przepukliny, ropnie mózgu i różnego rodzaju dyskopatie. Neurochirurg zajmuje się też uszkodzeniami w obrębie nerwów obwodowych, zaawansowanymi padaczkami i wadami rozwojowymi.