Uniwersalne wykorzystanie jałowca płożącego

 

W ogrodzie każdego szanującego się hodowcy roślin musi znaleźć się co najmniej jedna dobrze skomponowana rabata, a w niej wszystkie najpiękniejsze rośliny tego świata… To oczywiście przesada, ponieważ nie wszystkie rośliny do siebie pasują, istnieją jednak połączenia, które doskonale sprawdzą się w dosłownie każdym ogrodzie – bez względu na styl, w jakim jest urządzony.

Rabata z jałowcem płożącym

jałowiec płożący cenaNie trzeba być wytrawnym hodowcą, żeby zauważać piękno wynikające z prostych, ale jakże wyjątkowych połączeń – jednym z nich jest łączenie iglaków z kamiennym grysem lub korą ogrodową. Świetnie sprawdzą się one we wszystkich ogrodach. Wystarczy wyznaczyć odpowiednie miejsce na rabatę o posadzić w niej na przykład jałowiec płożący cena którego wynosi dosłownie kilkanaście złotych, a więc dosłownie za grosze możemy urządzić nasz ogródek w naprawdę wspaniały sposób. Jałowiec znakomicie wkomponuje się w każdą przestrzeń, należy jednak pamiętać o tym, żeby stworzyć mu właściwe warunki do wzrostu. Wystarczy odpowiednio nawieźć glebę tak, aby uzyskała ona lekko kwaśny odczyn. Następnie dobrze jest wyłożyć ją agrowłókniną, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się chwastów, a także zapewni odpowiednią wilgotność ziemi. Ostatnim krokiem będzie położenie materiału ściółkującego – kamiennego grysu lub kory ogrodowej. Ponieważ obydwa rozwiązania prezentują się znakomicie w towarzystwie jałowca łożącego, wybór jednego z nich pozostaje kwestią gustu.

Co bardzo ważne, jałowiec jest rośliną, która nie wymaga specjalnego zaangażowania w trakcie hodowli – wystarczy jej bowiem odpowiednie nawodnienie, które nierzadko otrzymuje wraz z padającym deszczem, a zatem wystarczy go podlewać wyłącznie w okresie suszy. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które cierpią na ciągły brak czasu.