Sukienki na chrzciny

Ostatnio przygotowywałam chrzciny dla mojego dziecka. Wiązało się to z koniecznością pamiętania o wielu akcesoriach niezbędnych do samej uroczystości w kościele, jak i na późniejszym spotkaniu rodzinnym. Zebrane przeze mnie informacje mogą się przydać rodzicom, którzy będą niedługo organizować to wydarzenie.

Sukienki na chrzest i akcesoria

sukienka do chrztuWażnym elementem jest uroczysty strój, w jaki ubiera się maluszka. Sukienka do chrztu musi być wygodna dla dziecka, ale jednocześnie elegancka. Sukienkę najczęściej szyje się z takich materiałów jak bawełna czy wiskoza. Ważne, żeby były one przewiewne i oddychające, co obniża ryzyko uczuleń wrażliwej skóry dziecka. Wszelkie ozdoby, które są umieszczone na sukience, mogą być wykonane z tiulu czy niezwykle efektownych koronek. Większość modeli posiada dyskretnie wszyty zamek błyskawiczny, który ułatwi przebranie pociechy. Do sukienki można skompletować zestaw dodatków. Wśród nich są buciki atłasowe, opaski oraz czapeczki. Jeśli uroczystość ma się odbywać jesienią albo zimą, warto też zapewnić niemowlęciu dodatkową warstwę okrycia. W tej roli świetnie sprawdzi się bolerko dzianinowe lub sweter. Dobrym rozwiązaniem będzie także bawełniany kocyk, który można szybko zdjąć z maluszka, jeśli przegrzeje się w trakcie uroczystości. Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria na chrzest, przed organizacją takiej uroczystości dobrze jest wybrać jej motyw przewodni. Ułatwi to spójne i estetyczne udekorowanie sali w restauracji czy pokoju w mieszkaniu. Motywem głównym mogą być np. dziecięce buciki czy bocian frunący z niemowlakiem. Podobne grafiki można umieścić np. na zaproszeniach, torcie czy drobnych upominkach wręczonym gościom po uroczystości.

Przygotowując dziecko do chrzcin, warto pamiętać o kupnie wszystkich dodatków, które zapewnią mu wygodę i elegancki wygląd. Ten wyjątkowy moment uroczystości rodzinnej zostanie uwieczniony na wielu fotografiach, które będą cieszyć oko przez wiele lat.