Skuteczne usuwanie lepiku

Przez wiele lat lepik używany był dość często w budownictwie. W przeszłości uważano go za jedną z najlepszych substancji stosowanych do izolacji. Sporo osób jeszcze doskonale pamięta, że lepik używano szczególnie często przy budowaniu fundamentów. Na dzień dzisiejszy substancja ta nie jest zbyt często używana a niekiedy jest wręcz niepożądana i sporo osób szuka skutecznego sposobu na pozbycie się lepiku z posadzek i innych powierzchni.

Usuwanie lepiku z posadzek

usuwanie lepiku warszawaW przeszłości lepik oraz subit były substancjami często używanymi przy układaniu parkietu. Lepik asfaltowy sprawdzał się idealnie jako klej do takich parkietowych klepek. Z biegiem lat, po szeregu wykonywanych badań okazało się, że lepik jest substancją bardzo niebezpieczną dla naszego zdrowia. Uważa się go obecnie za materiał silnie rakotwórczy. W związku z tym wiele osób dąży do tego by lepik ze swojej posadzki usunąć. Jeśli chodzi o skuteczne usuwanie lepiku Warszawa jest miastem, w którym obecnie możemy znaleźć bardzo dużo firm zajmujących się profesjonalną utylizacją lepiku oraz subitu. Firmy te dysponują specjalistycznym sprzętem, który skutecznie pomaga przy utylizacji takich substancji. Sporo osób podejmuje samodzielne próby usunięcia lepiku. Często wykorzystują oni w tym celu szlifierki z odpowiednimi tarczami. Niestety takie rozwiązanie nie jest zbyt dobre bowiem subit oraz lepik pod wpływem temperatury (tarcia) staje się lepki i jest wówczas jeszcze trudniej go usunąć.

Jedną z metod usuwania lepiku jest metoda oparta o różne związki chemiczne. Taki sposób sprawdza się dość często ale niestety nie zawsze możemy się na niego zdecydować bowiem po zastosowaniu rozpuszczalnika może dojść do uszkodzenia podłoża. W związku z tym najlepszą opcją jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu.