Postawienie rusztowań przy budynku

Mieszkam w malowniczej okolicy. Mam dość spore mieszkanie w kamienicy. To bardzo stary budynek, ale jest w bardzo dobrym stanie. Jednak przyda się odnowienie elewacji budynku. Każdy z mieszkańców budynku wpłaca co miesiąc pieniądze na fundusz remontowy. Do tej pory uzbierała nam się bardzo ładna sumka pieniędzy i możemy przeprowadzić remont.

Składanie metalowych rusztowań

rusztowania poznańZorganizowaliśmy spotkanie wszystkich mieszkańców i zdecydowaliśmy się na jaki kolor pomalujemy naszą elewację, ale zanim położy się kolor to jeszcze ocieplimy budynek styropianem. Oczywiście nikt z nas mieszkańców nie będzie tego robił. Musimy poszukać jakieś ekipy. Po tygodniu mieliśmy już podpisaną umowę na remont z ekipą remontową. Wyznaczyliśmy termin prac. Wczoraj właśnie był ten dzień, kiedy ekipa zaczęła pracę. Pierwsze co to zaczęli rozkładać rusztowania poznań jest miejscem, gdzie można wynająć rusztowania, akurat ta ekipa nie miała swoich rusztowań tylko je wynajęła. To była mała firma remontowa, więc nie muszą mieć wszystkich sprzętów. Ważne, że na czas remontu będą je mieć. Robotnicy składali rusztowania metalowe. Bardzo dokładnie to robili, w końcu będą potem po nich chodzić, stać. Muszą jakoś dobrze je złożyć. Prace zaczną od samej góry. Nasz budynek jest dość wysoki, więc wolą zacząć od góry. Potem nie będą już potrzebować rusztowań, więc je zdejmą. Muszę powiedzieć, że dość szybko im poszło rozkładanie tych rusztowań. Potem też nie będą mieć problemów z ich złożeniem. Są to rusztowania metalowe, więc na pewno są dość ciężkie.

Nasza kamienica w ostatnim czasie wymagała odnowienia elewacji. Do tego przydało się ocieplić budynek. Zleciliśmy prace ekipie remontowej. Oczywiście nie obeszło się bez postawienia rusztowań. Ekipa remontowa przywiozła rusztowania metalowe. Musieli je rozłożyć, a po skończonej pracy złożyć z powrotem. Zaczęli pracę od samej góry i kierowali się powoli w dół.