Ogrodzenie drewniane ze sztachet

Ogrodzenia drewniane od zawsze cieszą się dużą popularnością. Są zdecydowanie stylowe, ładnie komponują się z otoczeniem oraz w prosty sposób można dopasować je do domu urządzonego w stylu wiejskim, a także nowoczesnym. Płot sztachetowy jest jednym z najciekawszych wyborów, który możemy wykonać samodzielnie.

Płot sztachetowy jako ogrodzenie drewniane

sztachety ogrodzenioweTakie ogrodzenie kojarzy nam się głównie z siedliskiem wiejskim. Coraz częściej jednak możemy go spotkać przy domach miejskich. Ich nowoczesne wydanie idealnie komponuje się z minimalistycznie wykonanymi domami. Dobrze komponują się z inną architekturą ogrodową jakimi są altany oraz wiaty. Sztachety ogrodzeniowe można zamontować na żerdziach, ale również na podmurówce lub słupkach wykonanych z kamieni lub marmuru. Drewno wykorzystane do budowy takiego ogrodzenia wygląda niezwykle naturalnie. Ogrodzenia takie są trwałe, ale wymagają intensywnej pielęgnacji i konserwacji. Płot sztachetowy wykonujemy na dwa sposoby. Jednym z nich jest możliwość zamówienia pojedynczych sztachet, które musimy odpowiedni zabezpieczyć i pomalować, a następnie po kolei przykręcić. Drugim, o wiele prostszym sposobem jest kupienie gotowych przęseł, które tylko montuje się na słupkach. Gotowe przęsła mają określone wymiary, dlatego przy ich zakupie należy dokładnie wymierzyć odpowiednie odległości. Sztachety są łatwo dostępnym towarem, można je zakupić bezpośrednio u producenta oraz w markecie, który zajmuje się sprzedażą sprzętów do domu i ogrodu. Istnieje również możliwość wykonania ich na specjalne zamówienie. Drewno, którego używa się do stworzenia płotu sztachetowego musi być wysokiej jakości i zdrowe. Jeżeli kupujemy je w specjalistycznym markecie to są one zazwyczaj zabezpieczone przed wilgocią, pleśnią i grzybem. Wówczas wystarczy je tylko przemalować impregnatem.

Ogrodzenie takie jest nadal bardzo popularne. Mimo iż wielu ludzi stawia na styl nowoczesny to również wybierają płot sztachetowy. Jest on niezwykle uniwersalny i idealnie komponuje się z każdym wystrojem. Jego naturalność przyciąga dużą uwagę i świetnie prezentuje się w połączeniu z innymi drewnianymi budynkami jakimi są na przykład altana.