Odpowiednie dawkowanie chloreli

Chlorella, czyli zielona alga z krajów azjatyckich jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Stosują ją młodzi, starsi a nawet i dzieci. Pamiętajmy jednak, iż w przypadku dzieci powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dawkowanie. Taką algę możemy przyjmować w postaci zielonego proszku jak i tabletek. 

Najlepsze dawkowanie chlorelli

chlorella dawkowanieDo jednych z naturalnych suplementów diety zaliczyć możemy chlorellę. Jej spożywanie wpływa pozytywnie na nasz organizm dostarczając mu wielu cennych witamin i mikroelementów. Jest to więc idealny produkt dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, sportowców, wegan i wegetarian. Jej regularne przyjmowanie wpływa pozytywnie na wsparcie układu odpornościowego – działa bakterio i wirusobójczo. Reguluje ona nasz metabolizm, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zaparć. Obniża poziom złego cholesterolu we krwi a także poprawia trawienie. Jest więc świetnym produktem dla wszystkich odchudzających się. Pamiętajmy, iż aby przyjmowanie chlorelli było bezpieczne i pozytywnie wpływało na nasz organizm stosujmy ją zgodnie z zaleceniem producenta, lekarza lub farmaceuty. Z reguły jeśli przyjmujemy ją w tabletkach nie przekraczajmy dawki 6-10 tabletek w ciągu doby. W przypadku proszku maksymalna zalecana dawka oscyluje w granicach 2 lub 3 gram na dobę. Pamiętajmy, iż chlorella dawkowanie ma się inaczej w stosunku do dzieci. Ilość jaką powinny przyjmować skonsultujmy ze specjalistą.

Dawkowanie chlorelli, czyli zielonej algi jest bardzo istotną kwestią. Abyśmy mogli w pełni wykorzystać zalety płynące z jej spożywania powinniśmy stosować ją w dawkach zaleconych przez specjalistę lub według zaleceń producenta. Nie przekraczajmy tej dawki poniewaz może to skutkowac biegunką, gorszym samopoczuciem i wzdęciami – wynika to z zawartości błonnika.