Odpoczywaj aktywnie w Borach Tucholskich

Dla wielbicieli lasów i aktywności fizycznej to miejsce idealne. Bory Tucholskie kuszą pięknymi okolicznościami przyrody. Zachęcają także miłośników spacerów, jazdy na rowerze, pływania w kajakach czy jazdy konnej. Przy okazji oczywiście można złapać oddech z dala od miejskiego gwaru.

Udany urlop w Borach Tucholskich

agroturystyka bory tucholskieBory Tucholskie leżą na terenie dwóch województw: kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. To ogromny kompleks leśny z rezerwatami przyrody, parkami krajobrazowymi czy jeziorami. Miejsce idealne dla kogoś, kto uwielbia spędzać czas na łonie natury. Jeśli podczas urlopu kusi was agroturystyka bory tucholskie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Można wybrać noclegi w gospodarstwach, które oferują pokoje albo domki, a do tego na przykład takie atrakcje, jak możliwość obcowania w sąsiedztwie zwierząt. Właściciele ośrodków często w ofercie mają również wypożyczalnie rowerów, kajaków czy rowerów wodnych, w zależności od tego, w jakiej okolicy znajduje się gospodarstwo. Agroturystyka w Borach Tucholskich to znakomita propozycja dla osób ceniących kontakt z przyrodą, ale również dla rodzin z dziećmi i wszystkich, którzy cenią sobie spokój. Kilka dni w środku lasu, nad wodą, z dala od tłumu i hałasu silników to świetny pomysł na odpoczynek i naładowanie akumulatorów przed powrotem do pracy. Przy okazji można także skorzystać z oferty gastronomicznej, charakterystycznej dla tego terenu, oraz postawić na zdrową żywność, również oferowaną w okolicy.

Urlop w Borach Tucholskich może się stać ucieczką do trochę innej rzeczywistości. Daleko od spalin i gwaru miasta można odpocząć w ciszy, w otoczeniu pięknej przyrody, a przy okazji skorzystać z wielu atrakcji, choćby związanych z aktywnością fizyczną. To może być idealna odskocznia od zawodowych obowiązków w biurze.