Nietypowe sufity w naszych domach

Sufit we wnętrzu naszego mieszkania wcale nie musi być standardowo biały lub w kolorze ścian. Coraz częściej sufity stają się częścią dekoracyjną wnętrza i uzupełniają dodatki, tworząc ciekawą, harmonijną całość. W ostatnich latach bardzo modne były sufity podwieszane, jednak jakiś czas temu na rynku pojawiła się nieco inna wersja oryginalnych sufitów. 

Sufit jako dekoracyjny element wnętrza

napinane sufityKiedy aranżujemy wnętrzach swoich domów czy mieszkań możemy trochę zaszaleć i potraktować sufit jako spójny element dekoracyjny. Coraz więcej projektantów wnętrz skłania się ku temu, żeby sufity nie pozostawały białą płaszczyzną, na którą nikt nie zwraca uwagi. Od jakiegoś już czasu coraz więcej osób decyduje się na sufit podwieszany. Jednak jest dla niego alternatywa, o wiele szybsza i czystsza w montażu a przy okazji dająca bardzo dużo możliwości dekoracyjnych. Alternatywą tą są napinane sufity, które coraz częściej goszczą we wnętrzach mieszkalnych. Taki sufit to nic innego jak folia PCV, którą nakłada się na specjalnie zamontowaną na suficie płytę. Wspomniana folia ma przybiera rozmaite kolory czy strukturę. Ciekawym rozwiązaniem są folie lustrzane lub błyszczące. Powiększają one optycznie przestrzeń. Innym rodzajem sufitów napinanych są te przedstawiające jakiś obraz, na przykład błękitnego nieba z chmurami. Najtańsze są zwykłe, matowe napinane sufity. Jednak i tak zaliczają się one do jednych z droższych rozwiązań. Jeżeli ktoś jednak może sobie na coś takiego pozwolić, to naprawdę warto. 

W aranżacjach wnętrz często pomijało się do tej pory sufit. Pozostawał on pustą płaszczyzną, bez względu na to, co mieściło się w pokoju. Na szczęście od niedawna wróciła moda na zdobienie sufitów. Stały się one spójnym dla całości elementem dekoracyjnym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest na przykład napinany sufit, który jest bardzo prosty w montażu.