Najlepsze polskie sanatoria

Nietrudno znaleźć seniora, który co roku jeździ na wczasy finansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Czasem to jedyna forma wypoczynku dla tych ludzi, którzy na co dzień zmagają się z wieloma dolegliwościami. 

Gdzie są najlepsze sanatoria w Polsce? 

polskie sanatoria - turnusy rehabilitacyjneWiele osób jest przemęczonych, bo pracują ponad siły i nie mają czasu zadbać o o siebie. A od takiego postępowania łatwo stać się chorowitym człowiekiem. W całym kraju znajdują się specjalne sanatoria, które przyjmują takich i w dużo gorszym stanie seniorów. Potrzebują oni odpowiedniej opieki i terapii, które pomogą im odzyskać siły. Polskie sanatoria – turnusy rehabilitacyjne prowadzą w miejscach oddalonych od zgiełku miasta, dzięki czemu pacjenci mają tu zapewniony spokój i ciszę. Istnieje kilka rodzajów turnusów, z których najpopularniejsze poza rehabilitacyjnymi są sportowo – rekreacyjne i psychoterapeutyczne. Są one zawsze organizowane w niewielkich grupach, które liczą maksymalnie do dwudziestu osób. Do sanatorium przyjeżdżają osoby z problemami zdrowotnymi takimi jak niewydolność oddechowa, krążeniowa, problemy ze wzrokiem, czy bóle reumatyczne. W sanatoriach na turnusach przeprowadzana jest rehabilitacja ruchowa, mająca na celu usprawnienie całego ciała. Poprzez zajęcia rehabilitacyjne seniorzy są aktywowani do samodzielnego funkcjonowania. Ponadto mogą oni liczyć na wsparcie psychologa, gdyż często osoby niepełnosprawne mają problem z zaakceptowaniem swojego stanu i nauczeniem się z nim żyć.

Na turnusy rezerwuje się miejsca z dużym wyprzedzeniem, gdyż jest bardzo dużo chętnych w każdym terminie. Są one organizowane przez cały rok na okres tygodnia, dwóch, lub trzech tygodni. Na turnus rehabilitacyjny senior może otrzymać też dofinansowanie.