Najlepsze naczynia jednorazowe

Pierwsze wiosenne ciepłe dni wszyscy świętujemy na zewnątrz grillując w ogrodzie lub na działkach. Wraz z narzeczonym i dobrymi znajomymi postanowiliśmy wykorzystać ładną pogodę i umówiliśmy się na weekend aby wspólnie spędzić czas na zewnątrz. Wymyśliliśmy grilla gdyż wszyscy bardzo lubimy ruch oraz imprezy na świeżym powietrzu. 

Ekologiczne biodegradowalne talerze

naczynia jednorazowe biodegradowalneAktualnie mieszkam w bloku i na weekendy wyjeżdżam dwadzieścia kilometrów poza miasto na działkę rekreacyjną. Tam też wspólnie z rodziną i znajomymi spędzamy wolny czas. W sezonie wiosenno-letnim na działkach tętni życie. Ludzie śmieją się i bawią korzystając z ciepłych promieni słonecznych. W ten weekend na działce zbierze się nas całkiem sporo i chciałam aby przygotowanie imprezy było jak najmniej uciążliwe. Na ogródku działkowym była prowizoryczna kuchnia i mycie w niej naczyń nie wchodziło w grę. Trzeba było wymyślić inny sposób na to aby nie użyć tradycyjnych szklanek i talerzy. Będąc w sklepie w dziale grillowym natknęłam się na naczynia jednorazowe biodegradowalne. Takie naczynia nadawały się idealnie na moją imprezę z grillowaniem. Bez wahania kupiłam kilka zestawów na zapas aby były na kilka następnych spotkań. Naczynia jednorazowe spełniły swoją rolę i okazały się bardzo solidne i wytrzymałe. Wykonane z ekologicznych materiałów nie zanieczyszczały środowiska. Po skończonym grillowaniu wraz z koleżankami uprzątnęłyśmy stoły, biodegradowalne talerze wylądowały w kompostowniku gdzie pod wpływem wilgoci za jakiś czas się rozłożą. Świadomość że w taki sposób dbam o środowisko naturalne znacznie poprawia mi nastrój. Teraz sprzątanie po imprezach w plenerze stało się o wiele szybsze i wygodniejsze.

Każdemu kto jest fanem imprez w ogrodzie polecam zakup takich jednorazowych ekologicznych naczyń. Ułatwiają one organizację spotkania towarzyskiego i pozwalają na błyskawiczne sprzątanie po zakończonej imprezie. Zalety takich naczyń docenią na pewno panie które po imprezach godzinami stały przy zlewie w kuchni myjąc tradycyjne naczynia, lub wkładając je do zmywarki.