Na urlop w Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie może nie powalają wysokością i nie należą do najbardziej popularnych celów wyjazdów, ale okazuje się, że warto je odwiedzić. Do takiego wniosku doszliśmy kilka tygodni temu. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie tajemnice kryją te tereny. I nie żałujemy.

W Górach Świętokrzyskich nie będziecie się nudzić

domki góry świętokrzyskieWyjeżdżaliśmy w większej grupie, dlatego zdecydowaliśmy się, żeby wynająć domek. Będzie zdecydowanie wygodniej, o integrację także łatwiej. Okazało się, że wybór tego typu miejsc noclegowych jest naprawdę szeroki. Drewniane i nowoczesne domki, w pełni wyposażone, otoczone piękną przyrodą. Czego chcieć więcej? Co ciekawe, część z domków ma we wnętrzach nawet niewielkie place zabaw dla dzieciaków. Nieźle. Poza tym taras z pięknym widokiem na góry. Grill, ognisko? Także można przygotować w ogrodzie. I do tego ta cisza wokół. Jeśli chodzi o domki góry świętokrzyskie mają bogatą ofertę i w zasadzie każde miejsce jest idealną bazą wypadową na turystyczne szlaki. Te ostatnie gwarantują wiele atrakcji. Relikwie Świętego Krzyża, wejście na Łysicę malowniczą trasą przez puszczę. Dla miłośników jaskiń okolice także mają sporo do zaproponowania. A poza tym zameczki, muzea, urocze miejscowości, w których aż chce się zatrzymać na dłużej. Można także odwiedzić Kielce albo Baseny Mineralne, można wsiąść na rower i pozwiedzać z perspektywy dwóch kółek. Jest również możliwość nauki jazdy konnej.

Góry Świętokrzyskie nie dominują nad Sudetami czy Karpatami, ale ich urok na pewno zachęca do odwiedzin. Wyrwać się na kilka dni z zatłoczonego miasta i pooddychać zupełnie innym powietrzem – taki mieliśmy cel. I udało się go zrealizować. Z pewnością kiedyś wrócimy na te tereny. Na pewno jest jeszcze wiele tajemnic, których nie odkryliśmy.