Jak wybrać naprawdę dobry puder w kamieniu

Dobry puder to podstawa udanego makijażu. Nie tylko zmatowi on cerę, ale również pozwoli zatuszować niedoskonałości i nadać jej aksamitnej gładkości. Jeśli jednak wybierzemy niewłaściwy kosmetyk, łatwo uzyskać nienaturalny efekt maski. 

Jakie są cechy naprawdę dobrego pudru w kamieniu

naprawdę dobry puder w kamieniuPuder w kamieniu jest niezwykle wygodny w użyciu. Dzięki niewielkim, estetycznym puderniczkom, kosmetyk ten możemy zawsze nosić przy sobie. Idealnie sprawdza się on do drobnych poprawek makijażu, aby cały dzień wyglądać świeżo. Podstawowym zadaniem pudru jest wchłanianie sebum, dzięki czemu nasza skóra nie błyszczy się, a wiadomo, że tego zawsze chcemy uniknąć. Jak dobrać najlepszy puder w kamieniu? Jak to zazwyczaj jest z większością kosmetyków, nie warto na nim oszczędzać. Im lepszej jakości produkt wybierzemy, tym korzystniej wpłynie on na naszą skórę. Jeśli wybierzemy naprawdę dobry puder w kamieniu, np. mineralny, to jego dodatkową zaletą jest również to, że pomaga dbać o naszą cerę, dostarczając jej dodatkowych substancji odżywczych. Na rynku mamy ogromny wybór pudrów w różnych odcieniach – od brązujących po bardzo jasne w kolorze kości słoniowej. Warto skorzystać z testerów aby dobrać najbardziej zbliżony do naszej karnacji. Niestety panie często mają z tym problem, a źle dobrany odcień pudru, potrafi zepsuć najlepszy makijaż. Drugim częstym błędem jest używanie zbyt dużej ilości kosmetyku. W makijaży umiar zawsze wygląda lepiej niż nadmiar i warto o tym pamiętać. Aby nie przesadzić z pudrem, lepiej nakładać go za pomocą pędzla niż gąbeczki.

Puder w kamieniu powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej eleganckiej kobiety. Jest wygodny, praktyczny, a nawet może mieć składniki pielęgnujące cerę. Pamiętajmy jednak, że tylko dobrany odpowiednio do naszego typu skóry i karnacji, będzie wyglądać w pełni naturalnie.