Profesjonalne szkolenie i obsługa drona

Moja kariera fotografa rozwijała się błyskawicznie. Wszystko dlatego, że postanowiłem połączyć to z drugą pasją. Były to wspinaczki górskie. Miałem w tym spore doświadczenie i zacząłem nagrywać oraz robić zdjęcia ze znanych szlaków. Dzięki temu kilka redakcji zechciało ze mną podjąć współpracę. Byłem z tego bardzo zadowolony, ponieważ każde zlecenie oznaczało dodatkowy pieniądz.

Chciałem zostać operatorem i nagrywać z lotu ptaka

operator drona szkolenieJednak aby jeszcze bardziej udoskonalać swoje techniki musiałem udać się na pewne szkolenie dotyczące drona. To urządzenie pozwalało nagrywać z lotu ptaka i w dzisiejszych czasach było praktycznie stałym wyposażeniem osoby, która chciała zajmować się fotografią. Różnego rodzaju producenci filmów dokumentalnych o dzikiej naturze uwielbiali w ten sposób nagrywać przestrzeń. Ja jako osoba, która chodziła górskimi szlakami musiałem mieć stosowne uprawnienia. W tym celu pomógł mi operator drona szkolenie, które odnalazłem za pomocą mojego przyjaciela z branży. Ten człowiek zawsze szukał okazji, a następnie polecał je swoim znajomym. Takie szkolenie dawało mi o wiele większe możliwości, a swoje ujęcia mogłem wtedy sprzedawać i wyświetlać je w publicznych miejscach. Ostatecznie cena za takie szkolenie nie była zbyt wysoka. Byłem zadowolony z formy kursu, ponieważ mogłem się wiele dowiedzieć od prawdziwych specjalistów z tej dziedziny.

Spotkanie było przeprowadzone według najwyższych standardów i dobrze czułem się w takim środowisku. Operator drona musiał mieć stosowną wiedzę, ponieważ bez niej mógłby spowodować znaczne straty. W dodatku sztuka nagrywania z takiego sprzętu była kolejnym wyzwaniem. Tylko doświadczony fotograf wiedział w jakim momencie powinien nagrywać i jak to robić. Takie szkolenie pokazało mi prawdziwe tajniki tej sztuki.