Do czego przyda się dresówka pętelka?

Wśród wykorzystywanych materiałów, z których wykonywane są nasze ubrania, na pewno każdy z nas bez większego problemu jest w stanie wymienić kilka z najpopularniejszych rodzajów. Na pewno zaliczymy do nich bawełnę, jedwab, satynę, wełnę. Są na rynku materiały, które wykorzystywane są niezwykle często, ale ich nazwy nie są nam tak powszechnie znane jak tych, wymienionych powyżej.

Kilka informacji o dresówce pętelce

dresówka pętelkaJednym z materiałów, o których istnieniu nie zdaje sobie sprawy większość z nas, jest na pewno dresówka pętelka. Nazwa tego materiału może wydawać się nam zabawna, ale w gruncie rzeczy bardzo dobrze informuje o specyfice tego materiału. Dresówka pętelka jest bowiem dzianiną, która najczęściej wykorzystywana jest – jak sugeruje nam nazwa – do uszycia dresów. Skąd w jej nazwie „pętelka”? Określenie to związane jest z metodą wytwarzania tej tkaniny. Na jej lewej stronie, dla wzmocnienia materiału, zostaje bowiem zastosowana dodatkowa przędza, która tworzy, tzw. pętelki. Następnie są one dodatkowo drapane, by materiał od wierzchniej strony był miły w dotyku i nie stanowił źródła podrażnień skóry osób, które będą nosiły element garderoby wykonany z tej dzianiny. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania dresówka pętelka ma szerokie możliwości wykończeniowe i jest materiałem charakteryzującym się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Oznacza to, że jeśli nosimy dresy wykonane właśnie z tego typu dresówki bez większego problemu odczuwamy komfort termiczny niezależnie od temperatury.

Materiały omawianego typu dostępne są na rynku w różnych gramaturach, kolorach i wzorach, dzięki czemu producenci odzieży mogą przy pomocy jednego materiału wykonywać różnego rodzaju produkty, które zaspokoją potrzeby wielu użytkowników w różnych okolicznościach.