Dla kogo biżuteria z motylami?

Jeśli chodzi o biżuterię, każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przyjmuje ona różnorodne formy i wykonywana jest z różnego rodzaju kruszców i materiałów. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie przez jubilerów jej różnorodności, ciągle inspirowanej nowymi trendami i zdarzeniami w naszym świecie. Chociaż wciąż pojawiają się nowe wzory, niektóre z nich będą modne zawsze.

Motyle – zawsze piękny element biżuterii

bizuteria motyleJeśli zwrócimy uwagę na zawieszki do bransoletek i wisiorków, a także kolczyki, bez większego problemu będziemy w stanie wyróżnić kilka wzorów, które cieszą się ponadczasową popularnością. Do jednego z tego typu wzorów na pewno należy zaliczyć motyle. Jeśli interesuje nas bizuteria motyle są jej dość istotną częścią i znajdziemy je w wielu rodzajach biżuterii. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ motyle mają swoje – dość szczególne – znaczenie w symbolice, którą bardzo często kierujemy się, wybierając konkretny produkt z kategorii biżuterii. Motyl kojarzy się nam z czymś pięknym, lekkim i ulotnym, a symbolicznie powiązany jest z duszą i szczęściem, czyli również wartościami charakteryzującymi się dużą lekkością i ulotnością. Podarowanie komuś motyla ma zbliżone znaczenie do podarowania czterolistnej koniczyny, w związku z czym wzór ten jest bardzo często i chętnie wykorzystywany przez projektantów, przy opracowywaniu wzoru kolekcji danego rodzaju biżuterii. Nic więc dziwnego, że motyle znajdziemy często również w pierścionku.

Motyle będące częścią biżuterii wykonywane są z różnych kruszców, a ich skrzydła bardzo często wypełniane są szlachetnymi kamieniami. Jednym z najczęściej wykorzystywanych kamieni do tego celu jest bursztyn, ale oczywiście znajdziemy również inne kamienie stosowane w tym konkretnym wzorze. Motyle znajdziemy w różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy wybrać model właściwy naszemu pomysłowi.